AZ AKTUÁLIS TERMÉKEINK MEGVÁSÁROLHATÓK A WEBÁRUHÁZUNKBAN: www.benkeerikaszappan.hu

2014. március 25., kedd

Mit is jelent a faktorszám?


A bőr rendelkezik saját védelmi rendszerrel, mely a napsugárzás káros hatásaival szembeni védelmet szolgálja, bizonyos ideig védi a bőrt a kivörösödéstől és a napégéstől. Átlagosan 20 percet tölthetünk el a napon leégés nélkül, ez persze függ a bőrtípusunktól és az UV-sugárzás mértékétől is.
A fényvédő faktor (angolul SPF=Sun Protection Factor) azt adja meg, hogy az adott faktorszámú naptejet használva mennyi idővel tovább tartózkodhatunk a napon, anélkül, hogy leégnénk. A faktorszám csak az UV-B sugárzással szembeni védőhatásról ad információt, a szintén káros UV-A sugárzással szembeni védelemről nem nyújt tájékoztatást.
 
A következő képlet segítségével kiszámolhatjuk a naptej használata mellett napozással tölthető időt: a bőr saját védelme mellett napozással tölthető idő x a használt naptej faktorszáma = az a maximális idő, amit naponta a napon tölthet anélkül, hogy leégne a bőre.
Nézzünk egy példát! Ha valaki 8-as faktorszámú naptejet használ, és bőrtípusának megfelelően 20 percet tartózkodhat a napon leégés nélkül, az 8 x 20 perc, vagyis 160 perc. Körülbelül tehát másfél órát tartózkodhat egy nap a napon, ezt az időt az sem hosszabbítja meg, ha újra és újra bekeni magát naptejjel, és ahhoz, hogy ennyi időt tölthessen a napon a napvédő krémet többször is fel kell vinnie bőrére, mert a ruha vagy az izzadtság könnyen letörölheti.
 
 

Fényvédő faktor és UV-A

A napégéssel szembeni legfontosabb védelem az UV-B-szűrés. 1997-től az Európai Kozmetikai és Illatszeripari Szövetség (COLIPA) standardje alapján határozzák meg az UV-B fényvédő faktort. Az európai fényvédőfaktor-rendszer az észak-európai világos bőrtípust veszi alapul.
Fényvédőfaktor (SPF): A fényvédő termékek faktorszáma legalább 6-os, a korábban nagyon népszerű 2-es és 4-es faktorszámú fényvédő termékek ma már nem kaphatók.
UV-A-védelem (UV-A-PF): az UV-A faktorszámnak legalább a fényvédő faktorszám egy-harmadának kell lennie.
 
 Egy 30-as faktorszámú naptej UV-A faktorszáma tehát 10-s. Az UV-A sugárzással szemben is bizonyos fokú védelmet nyújtó naptejek csomagolásán egy speciális jelet tüntetnek fel: ez nem más, mint egy kör, benne az UVA felirattal. A naptejnek is van szavatossága, lejárati dátuma, és akár meg is romolhat. A meleg és az oxigén hatására a naptej elveszíti hatékonyságát, zsírtartalma megavasodik, és gombák kezdenek szaporodni benne. Tehát nem éri meg spórolni a naptejjel, a maradékot ne tegye el jövőre, inkább vegyen újat.
(WEBBeteg – B. M.; Forrás: NetDoktor.de , Lektorálta Dr. Csuth Ágnes, családorvos)

 


 


2014. március 24., hétfő

Aloe vera-zöldtea szappan





Az aloe verának fertőtlenítő (baktérium-, vírus- és gombaölő) és erős gyulladáscsökkentő hatást tulajdonítanak. Emellett antioxidáns szer, a sejtek anyagcseréjének élénkítését, a bőr sejtjeinek megfiatalítását, tisztító és méregtelenítő hatást is tulajdonítanak neki.
A sejtszövet-regeneráló, hámosító, keringésfokozó, immunrendszer erősítő hatása mellett vírusellenes, baktériumölő, gombaölő, gyulladáscsökkentő, vérzéscsillapító, fájdalomcsillapító hatását is igazolták.
Sejtregeneráló, ránctalanító, bőrmegújító, fiatalító hatása miatt kiválóan használható kozmetikai célokra. A regeneráló, sebgyógyító hatása jól érvényesül sérülések esetén is, pl. égés, vágás, horzsolás, harapás, műtét.
A gélt a saját nevelésű növényből nyertem ki, és az aloé vajat is ebből készítettem.

A zöld tea összehúzza a pórusokat, csökkenti a bőr zsírosságát. Hatóanyaga felveszi a versenyt egy másik, a a pattanások ellen gyakorta használt szerrel, ami a benzoyl-peroxid, de annál kevésbé szárítja a bőrt, és nem okoz viszkető tüneteket sem. Csökkenti a hormonok aktivitását a bőrben, a gyulladást gyakorlatilag megszünteti, méregtelenít. Eloszlatja a bőr egyenetlenségeit.

Összetevői révén javítja a bőr hidratáltságát és rugalmasságát. Magas antioxidáns tartalmú, ezért hatékony az érzékeny, gyulladt, pattanásos bőr kezelésében. Nem csak tünetileg kezel, hanem hatóanyagai révén segíti is a bőrt a méregtelenítésben, ami a megelőzés legfontosabb lépése.
Megoldást nyújthat a pikkelysömörre és a korpásodásra is.

Az ápoló olajkeverék (olíva olaj, kókusz olaj, napraforgó olaj, ricinus olaj) vitaminokat (E-, A-, D- és K), ásványi anyagokat, antioxidánsokat tartalmaz, táplálja, nyugtatja a bőrt.

A kecsketej Q10 koenzimet, több, mint 70 féle telítetlen zsírsavat tartalmaz. Alacsony olvadáspontja miatt már 37 C-on behatol a bőr mélyebb rétegeibe és könnyen felszívódik.
Természetes alfa-hydroxy (AHA) forrás, ami finoman hámlasztja a bőr fáradt felső rétegét és segíti a friss bőr képzését.
Magas az ásványi anyag és elektrolit tartalma, gyulladáscsökkentő hatású.

A zöld agyag gazdag ásványi anyagokban és nyomelemekben, mint pl. a szilícium, vas, magnézium, kalcium, kálium, nátrium, cink, szelén vagy a kobalt.
Tisztító, méregtelenítő, puhító, hámsejt eltávolító hatású. A 3-5 rétegű ásványi szerkezet minden más agyagnál erősebben vonzza magához a szennyeződéseket, így használata után a bőr megújult, puha és sima lesz. A zsíros, pattanásos bőrre rendkívül jótékony tisztító, gyulladáscsökkentő, méregtelenítő hatása miatt.
Az indiai citromfű fertőtlenítő, antimikrobiális, dezodoráló, gyulladáscsökkentő és értágító. Külsőleg kozmetikai bőrproblémák (pl. enyhébb lefolyású érbántalmak, cellulitis) kezelésére hasznosítják az olaj gyulladáscsökkentő és az erek állapotát kedvezően befolyásoló hatásait.

Kb. 90-95 g, 800 Ft
 
 
 
 
 
 
 
 

Verbéna-gyömbér szappan




Az extra olajkeverék (olíva olaj, kókusz olaj, napraforgó olaj, pálma olaj) vitaminokat (E-, A-, D- és K), ásványi anyagokat, antioxidánsokat tartalmaz, táplálja, nyugtatja a bőrt.

A kecsketej Q10 koenzimet, több, mint 70 féle telítetlen zsírsavat tartalmaz. Alacsony olvadáspontja miatt már 37 C-on behatol a bőr mélyebb rétegeibe és könnyen felszívódik.
Természetes alfa-hydroxy (AHA) forrás, ami finoman hámlasztja a bőr fáradt felső rétegét és segíti a friss bőr képzését.
Magas az ásványi anyag és elektrolit tartalma, gyulladáscsökkentő hatású.

A sheavaj A-, E- és F-vitamint tartalmaz, gyulladásgátló hatású, nyugtatja, regenerálja, hidratálja a bőrt, gátolja a ráncok kialakulását, enyhíti a bőrbetegségek (ekcéma, pikkelysömör, bőrgyulladás, allergia) tüneteit.

A verbéna-gyömbér esszenciális illóolaj a citrusfélék és a gyömbér friss illatával frissítő, fáradtságűző hatású.


Kb. 90-95 g, 800 Ft


2014. március 20., csütörtök

Egyszerű ötletek a bőrallergia kezelésére

Dr. Tihanyi László cikke
Forrás: http://drtihanyi.com/cikk/egyszeru-otletek-a-borallergia-kezelesere
 

Ha a testén különféle bőrelváltozások vannak, az akár allergia is lehet. Sokan allergiásak a porra és egyéb apró, szinte láthatatlan dologra. Ha ez a bőrön ütközik ki, a következőket tapasztalhatja: viszketés, bőrszárazság vagy hámlás, kiütések vagy kelések.
 
Akár otthon is enyhíthetőek a panaszok a következő praktikákkal:
 
Szódabikarbóna:
Egy csésze szódabikarbónát öntsön bele egy vödör meleg vízbe, és az érintett testrészét áztassa meg benne 30-60 percig, majd hagyja megszáradni. Ha nem szeretné beáztatni, csinálhat pakolást is. Ekkor kevés vízzel öntse fel a szódabikarbónát, hogy sűrű legyen és kenje fel a kiütésre. Fontos, hogyha sérült a bőre, ne használja a szódabikarbónás kezelést.
 
Zabpehely
1-2 csésze finomra őrölt zabpelyhet adjon hozzá meleg vízhez (nem forró), kenje az érintett bőrfelületre. A keverék enyhíti a viszketést és az allergiás tüneteket.
 
Citrom
A citrom jó érzéstelenítő és gyulladáscsökkentő hatással bír. Csepegtessen frissen facsart citromlevet a viszketésre, és hagyja megszáradni. Meg fog lepődni, mennyire hamar csökken a viszketés.
 
Bazsalikom
Mossa át a bőrét bazsalikomos vízzel. A szegfűszeg és a bazsalikom nagy mennyiségben tartalmaz eugenolt, ami jó érzéstelenítő. Egy kancsó vízhez adjon hozzá egy félcsészényi szárított bazsalikomot. Forralja addig lassú tűzön, amíg az adag a felére nem csökken. Hagyja kihűlni és áztasson meg benne egy tiszta rongyot, törölközőt. Tegye a viszkető felületre és hagyja rajta. Alkalmazza rendszeresen.
 
Menta
A mentalevél is jó gyulladások csökkentésére, érzéstelenítésre, mivel hűsítő hatása van. Rozmaringsavat tartalmaz, ami kezeli az allergiás reakciót. Tegyen egy csésze száraz mentalevelet egy kancsó vízbe és forralja fel, ahogy a bazsalikommal tette. Tegyen rá fedőt, hagyja kihűlni. Majd mártson bele egy tiszta rongyot és tegye rá a viszkető felületre.
 

Forrás: internet

Aloe Vera
Az Aloe verát legtöbbször égési sérüléseken alkalmazzák, de az allergiára is jó hatással van. Csökkenti a gyulladást, az égéssel járó hólyagosodást és a viszketést. Vegyen egy Aloe vera levelet, vágja ketté, és a benne lévő zselével kenje be a problémás felületet.
 
Gyümölcshéj
Néhány gyümölcs héja hatásos kezelés, ha bőrallergiája van. Banán vagy görögdinnye héját tegyen a kezelendő felületre. A héj anyagai segítenek az irritációs csökkentésében és a viszketés elmúlásában. A héjjal történő kezelés a legtöbb allergiára jó.
 
Méz
A méhek által készített, igazi méz segít az allergián. Ahhoz, hogy elmúljon az irritáció, mindennap egyen egy kevés mézet.
Gőz

Forraljunk fel egy kis vizet, majd vegyük le a tűzről. Tegyünk egy kendőt a fejünkre, és orron keresztül lélegezzük be a meleg levegőt. A műveletet 5-10 percig csináljuk. Ne tegye túl közel a gőzhöz az arcát, mert megégetheti. Ha szeretné, tehet a vízbe zöld tea vagy borsmenta leveleket is.

Eukaliptusz olaj
Az eukaliptusz olaj erős illata segít, hogy elmúljon az orrdugulása. Egy tál gőzölgő vízbe cseppentsen pár illóolajat vagy csepegtessen a zuhany padlójára, mielőtt bemenne. Tusoljon papucsban. Ügyeljen arra, hogy ne használja nagy mennyiségben és kerülje a bőrrel történő érintkezését, mert mérgező lehet.

Szabad-nem szabad:
- Ne karcolja meg.
- Ne használjon kozmetikumokat a kezelt bőrön.
- Ne vakarja, fogdossa a kezelt felületet.
- Ne viseljen szűk ruhát.

2014. március 12., szerda

Kalandozzunk az illóolajok világába!


Sulyok Józsefné cikke
Forrás



Nézzük melyik illóolaj mire jó és hogyan alkalmazzuk, hogy hatását valóban hatékonyan ki tudja fejteni!
Kalandozzunk az illóolajok világába!
Legelterjedtebb párologtatási módszer, az illatosító lámpa alkalmazása, amely egy állványból és egy csészécskéből áll. Az állvány aljára valamilyen melegítő eszköz (gyertya, mécses, stb.) helyezhető, mely a csészécskében lévő vizet melegíti. A vízbe kell cseppenteni az illóolajat.
Az illatosító lámpák nagyon sokféle alakúak, színűek, többnyire kerámiák. Az illatosító lámpának hangulatot, meghitt fényt, és illatot kell árasztani. Ügyeljünk arra, hogy mindig megfelelő mennyiségű víz legyen a csészében, ha olajat cseppentünk a lámpába, ugyanis nagyot lobbanhat a láng, mert az illóolajok jól égnek.
A párologtató olaj mennyiségét a helyiség nagysága, az olaj illatának intenzitása, a lámpagyújtás célja, stb. de elsősorban az ízlés határozza meg. Általában 5-15 cseppet szoktak a csészébe cseppenteni.
Az illóolajokat lehet úgy párologtatni, hogy csak egyfélét cseppentünk a vízbe, de lehet különböző keverékeket alkalmazni. Kezdetben ajánlatos, ha kevesebb olajjal kísérletezzünk, később, ha megismertük az olajokat, ízlésünknek megfelelően keveréket állíthatunk elő.
 

 
Néhány alkalmazási ötlet:
 
Hálószoba: rózsafa, narancshéj 2-2 csepp, levendula 3 csepp. Ha nemcsak aludni térünk be: szegfűszeg, ánizs, rózsafa, pacsuli.
Lakószoba: menta, fahéj, citrom, narancs, fenyőfélék.
Dolgozószoba: borsmenta 2 csepp, citrom 4 csepp. Ajánlható mandarin, narancs, keserűnarancs, rozmaring, fenyő.
Gyerekszoba: narancs, mandarin, fenyőfélék, fahéjlevél, de az adagot csökkenteni kell!
Elmélyüléshez: levendula, fahéj, mirtusz, fenyőfélék, narancs, rózsafa.
Meghűléses megbetegedések esetén: fenyőfélék, eukaliptusz, citrom, levendula, bors és fodormenta.
Frissüléshez: fodormenta, borsmenta, citrom, mandarin, levendula, fenyőfélék.
Dohányfüst semlegesítésére: citronellafű, citrom, mirtusz, zsálya, fenyőfélék, levendula.
Rovarok távoltartására: eukaliptusz, borókafa, szegfűszeg, levendula.
Gépkocsiban is párologtathatunk, természetesen lámpa nélkül illóolajokat. Megnedvesített papír-zsebkendőre néhány csepp, ízlés szerint választott olajat cseppentünk, és a fűtőberendezés nyílásához tesszük.
 

 
Inhaláció
A légúti megbetegedések, torokgyulladás, nátha, meghűléses betegségek, arc-homloküreggyulladás, gyógyításának egyik leghatékonyabb módszere.
Egy nyitott edénybe öntsünk 2-3 liter forró vizet, cseppentsünk bele 3-5 csepp illóolajat. A gőzölgő tál felé hajolva mélyen lélegezzük a vízgőzt. A hatás fokozására tehetünk a fejünkre egy törölközőt.
Tipp: eukaliptusz, erdei fenyő 2-2 csepp, citromolaj 3 csepp.
Ezek mellett ajánlható olajok még a fenyőfélék, mirtusz, kakukkfű, fodormenta, borsmenta, fenyőfélék.
A száraz inhaláció esetében, a forró víz segítsége nélkül, papír-zsebkendőre cseppentjük ugyanazokat az olajokat, mint a vízgőzös inhaláció esetébe. Közvetlenül az orrunk elé tartva mélyen lélegezzük az illóolajok páráját.
 

 
Szauna
Szaunázáskor nemcsak az inhaláció egyik formájával élünk, ha illóolajokat alkalmazunk, hanem egész testünket éri az olajok jótékony hatása. Az illóolajokat párologtathatjuk egy csésze vízbe cseppentve, de úgy is, hogy ráloccsantjuk a felhevített bőrre. Forró kőre nem szabad cseppenteni az olajat, mert gyúlékony.
Tipp: erdei fenyő 1 csepp, citrom 2 csepp, eukaliptusz 3 csepp.
Szaunázáshoz használható olajok még a citronellafű, zsálya, mirtusz, fenyőfélék.

2014. március 11., kedd

E heti akció! - Piacteres szappanok

A következő szappanok néhány szépséghibás példánya akciós, 500 Ft/db áron vásárolhatók meg, kizárólag a lent felsorolt készlet erejéig.



Citromfű-menta szappan 7 db
Vadgesztenye-páfrányfenyő szappan 12 db

Az 5 legkárosabb összetevő a szépségápolási termékekben

Forrás: http://www.wellnesscafe.hu/Szepseg-Trend/2014-03/Az-5-legkarosabb-osszetevo-a-szepsegapolasi-termekekben/


Mindannyian oda vagyunk a szépségápolási termékekért. Ha betérünk egy drogériába, egyszerűen lenyűgöznek a csinos és ragyogó csodaszerek a polcokon. Valójában azonban nem máshol járunk, mint mérgekkel teli aknamezőn. A sminktermékek, a bőr- és hajápolási készítmények mérgező nehézfémeket, rákot okozó karcinogéneket, bőrirritáló anyagokat és kőolajszármazékokat tartalmaznak. Rövid és hosszú távon ezek a mérgek szívbetegséghez, kimerültséghez, memória veszteséghez, bőrbetegségekhez, rákhoz és ideggyógyászati betegségekhez vezetnek. Kiemelten fontos, hogy informálódjunk ezekről a káros anyagokról és az általuk okozott hosszú távú, káros egészségügyi hatásokról, főleg, ha naponta használunk kozmetikumokat.
 
Parabének
Ezért káros: a parabént tartósítószerként használják, hogy megelőzzék a baktériumok, a gombák és a penész kialakulását a kozmetikumokban. Ez elsőre úgy hangzik, mintha hasznos lenne, de valójában a természetes ösztrogén hormon hatását utánozza a testben, fokozza a gének kifejeződését, növelve a mellrák kialakulásának esélyét.
Ebben található: keresd a címkéken a –paraben végződésű összetevőket. Leginkább dezodorokban, hidratálókrémekben és különböző sminktermékekben fordul elő.
 
Szulfátok
Ezért káros: ez a szintén rákkeltő anyag felelős a kellemes, feszes érzésért arcmosás után. Bármennyire is abban a tudatban voltál eddig, ez az érzet valójában nem jelent jót. Emellett bőr- és szemirritációt is okozhat, holott pont a tiszta és szép bőr lenne a használt termékek célja.
Ebben található: samponokban, arctisztítókban, tusfürdőkben és más, habzó termékekben.
 

 
DBP (dibutil-ftalát)
Ezért káros: a DBP egy olyan méreg, amely a nemzőszervek fejlődését hátráltatja, és az állatkísérletek alapján egyértelműen felelős a születési rendellenességekért. Az Európai Unió 2004-ben betiltotta a DBP-t tartalmazó kozmetikumokat, de Amerikában még mindig forgalomba hozható, ettől olyan ragyogó néhány kinti márka körömlakkja. Sok nő vizeletében kimutatták már ezt a vegyi anyagot, amely képes bekerülni a véráramba bőrön át, de akár lélegzés közben is.
Ebben található: leginkább körömlakkokban, mivel fényessé, tartóssá és kopásállóvá teszi azokat. A csodalakkokban ezen kívül található még Toluene is, amely légzési nehézségeket okozhat.
 
BHA (butil-hidroxi-anizol)
Ezért káros: színromlás elleni tartósítószerként, illetve arcápolásban hámlasztáshoz használják előszeretettel, ugyanakkor fontos tudni, hogy jelentős szerepe van a rákos betegségek kialakulásában.
Ebben található: alapozókban, korrektorokban, púderekben, szemceruzákban, szájfényekben, pattanás elleni készítményekben a lista szinte végtelen.
 
1,4-dioxán
Ezért káros: kőolajszármazék, amely szintén rákkeltővé teszi a szépségápolási termékeket. Gyártás során, az ethoxilálás melléktermékeként keletkezik. A kutatások egyértelműen bizonyítják rákkeltő tulajdonságát, amely mellett bőrirritációt is okozhat.
Ebben található: mivel gyártás során keletkezik, nem szándékos összetevő, így általában nincs feltűntetve a címkéken sem. Leginkább a fürdéshez használt termékekben található, illetve minden olyan ápoló termékben, amely habzik vagy buborékokat készít.

2014. március 6., csütörtök

Pozitív nap!


Március 8-án Pozitív nap Pakson a Csengey Dénes Kulturális Központ-ban.

Mi is ott leszünk a szappanokkal!

Mivel a teljes termékválasztékot nem tudjuk magunkkal vinni, érdemes előrendelést leadni, és magunkkal visszük az összekészített csomagot.